+420 778 277 277 info@estela.cz

Plastika břicha – abdominoplastika

Abdominoplastika je chirurgický zákrok, při kterém se odstraňuje nadbytek kůže a tuku ve střední až dolní části břicha a zpevňují se svaly břišní stěny. Nadbytek kůže a podkožního tuku vzniká u osob s nadváhou, ale také při výrazném hubnutí nebo v těhotenství. Zákrok zlepšuje tvar a pevnost břišní stěny, je potřeba ale počítat s jizvami v oblasti podbřišku, v případě kompletní abdominoplastiky i kolem pupku, kdy dochází k jeho přesunu. Pro výraznější zeštíhlení se zákrok často kombinuje s liposukcí.

Miniabdominoplastika

Pokud se jedná pouze o chirurgickou úpravu podbřišku nebo nadbřišku, mluvíme o tzv. miniabdominoplastice. Zákrok je kratší a není potřeba provádět přesun pupku. Jizva je tak menší a lze překrýt spodním prádlem. I pomocí tohoto zákroku lze společně s odstraněním přebytku kůže zpevnit i břišní svaly.

Předoperační příprava

  • Operace vyžaduje předoperační interní vyšetření spojená s aplikací celkové anestezie.
  • Pacient podstupuje zákrok nalačno, doporučujeme vynechat kouření alespoň týden před operací.

Průběh zákroku

Lékař provádí zákrok v celkové anestezii. Výkon trvá přibližně 2-5 hodin v závislosti na velikosti ošetřované oblasti. Horizontální řez je veden v dolní části podbřišku od jednoho boku ke druhému, cca 2 cm nad ochlupením. Lékař odstraní nadbytečnou kůži směrem nahoru. Pokud je to žádoucí, upravuje i rozestupy přímých břišních svalů jejich sešitím a zpevní tak břišní stěnu. Po zákroku je pacient hospitalizován po dobu alespoň 1 dne.

Po zákroku

  • Po zákroku se nosí speciální kompresivní bandáž po dobu 6-10 týdnů.
  • Konečného výsledku je dosaženo po 3 měsících.
  • Pacient je schopný vrátit se do práce za 2-4 týdny.
  • Jizvy se zploští a vyblednou po cca roce od zákroku.

Ceník

Abdominoplastika

46.000

Miniabdominoplastika

39.000

Doporučení

  • Doporučujeme klidový režim po dobu 2-3 týdnů.

Pro koho je zákrok vhodný

Dospělí muži i ženy. Ideální je pacient s relativně dobrou postavou, ale s volnou kůží a velkým množstvím tuku v oblasti břicha, kdy cvičení ani diety nepomáhají.

Konzultace zdarma

Využijte bezplatné a nezávazné konzultace přímo s našimi lékaři.

Zeptejte se na plastickou operaci břicha

Zanechte nám dotaz či zprávu a my se Vám ozveme.