+420 778 277 277 info@estela.cz

Liposukce

Liposukce je vyhledávanou a oblíbenou metodou plastické a estetické chirurgie, která trvale redukuje objem tukové vrstvy jejím odsátím, a zdokonaluje tak tvar a kontury těla.

Tumescentní liposukce

Liposukce je vhodná pro všechny, které trápí ohraničené tukové polštáře tvořící se hlavně v problematických partiích těla jako jsou břicho, boky, vnitřní a zevní stehna a kteří mají jinak normální a stabilní váhu. Liposukce nenahrazuje cvičení ani zdravý životní styl a neřeší nadváhu nebo obezitu. Je však vhodným pomocníkem na cestě za vytouženou postavou u všech, kterým se i přes veškeré snahy nedaří nevzhledné tukové polštáře z problematických partií odstranit. Tam je pak liposukce velice výhodná a efektivní.

Tumescentní liposukce, kterou u nás provádíme, je ze všech možných metod odsátí tuku nejúčinnější a nejvýhodnější. Tumescentní znamená trvalé odsátí podkožního tuku tenkou kanylou po napuštění odsávané oblasti tzv. tumescentním roztokem. Ten svým složením celou oblast umrtví, zmírní krvácení a následně zlepší hojení. Kvůli vysokému obsahu anestetik ho však můžeme použít pouze v omezeném množství, a proto není možné odsát všechny problematické partie najednou. Rozsah zákroku se tedy volí podle množství a rozložení podkožního tuku a je tak zcela individuální. Liposukce většího rozsahu je proveditelná pouze v celkové anestezii, která však pro organismus představuje zbytečnou zátěž.

Před zákrokem

Před zákrokem je velice důležitá konzultace s plastickým chirurgem, který zhodnotí stav a elasticitu kůže a množství podkožního tuku v problematické partii a posoudí míru proveditelnosti zákroku. Probere s vámi vaše očekávání, vysvětlí naše reálné možnosti a pomůže představit si výsledek.

Průběh zákroku

  • Zákrok se provádí ambulantně na operačním sále za sterilních podmínek v lokální anestezii, kdy je velice dobře snášen
  • Před zákrokem si lékař vyznačí oblast, do které injekčně pomocí pumpy aplikuje tumescentní roztok, který celou oblast znecitliví. Toto bývá většinou nejnepříjemnější část z celého zákroku
  • Po umrtvení, které nastoupí přibližně za 30–40 minut, skalpelem vytvoří v kůži drobné řezy, kterými do podkoží vsune tenkou kanylu a jejími pohyby rozruší tukové buňky, které jsou následně pod tlakem odsávány. Pokud se tuk přenáší jinam, např. u modelace hýždí, pak ho chirurg odsává sterilní stříkačkou (lipofiling)
  • Po odsátí lékař zašije drobné řezy a přelepí je sterilní náplastí
  • Hned po zákroku, poté co vám pomůžeme obléct kompresivní elastické prádlo, můžete odejít

Toužíte po perfektní postavě, ale nedaří se Vám dosáhnout kýženého výsledku v problémových partiích? Liposukce je pak zákrok určený právě Vám!

Pooperační péče

  • Je potřeba počítat s tím, že po dobu 24 hodin po zákroku vám bude z otvorů přes kůži vytékat liposukční roztok.
  • 4-6 týdnů po zákroku budete 24 hodin denně nosit kompresní elastické prádlo, které je vhodné odkládat pouze na hygienu a jen na malou chvilku.
  • Běžné aktivity můžete vykonávat již po několika málo dnech.
  • 7.-9. den k nám přijdete na kontrolu a na vytažení stehů.
  • Po odeznění bolestí je vhodné odsávanou oblast pravidelně masírovat a válečkovat.

Ceník liposukce

Cena se udává za odsátí tuku z jedné oblasti, například z břicha, boků, stehen, hýždí atd. V případě zákroku na více oblastech není výsledná cena součtem ceny jednotlivých oblastí, ale je nižší. První oblast stojí 25.000, každá další 12.000 Kč.

Břicho

25.000

Boky

25.000

Vnitřní stehna

25.000

Vnější stehna

25.000

Kolena

25.000

Paže

25.000

Tip pro Vás

Cena liposukce jedné oblasti je 25.000 Kč. Každá další oblast je ovšem pouze za 12.000 Kč. Například – liposukce břicha a boků je za zvýhodněnou celkovou cenu 37.000 Kč. A to je bezkonkurenční!

Možné komplikace

Mezi rizika liposukce patří vznik nesouměrností a nerovností, infekce a hematomy. Riziko vzniku nerovností je minimalizováno použitím tenkých kanyl při odsávání, dodržováním pooperačního režimu, tedy nošením elastického prádla, masážemi a válečkováním. Na konečný výsledek má však vliv i kvalita kůže, takže i přes nejlépe odvedenou práci toto riziko nelze úplně odstranit. Abyste neměli po zákroku zbytečné modřiny, neužívejte před zákrokem (asi 3 týdny) žádné preparáty ovlivňující srážlivost krve (léky obsahující kys.salycilovou, Paralen, ale i enzymatické preparáty jako je Wobenzym). Pokud užíváte Varfarin nebo jemu podobné preparáty, poraďte se o jeho užívání se svým ošetřujícím lékařem.

Liposukce Brno – konzultace zdarma

Využijte bezplatné a nezávazné konzultace přímo s našimi lékaři.

Často kladené otázky – liposukce

Jak poznám, že je pro mě liposukce vhodná?

Nenašli jste odpovědi na své otázky? Chcete se objednat na bezplatnou konzultaci? Zavolejte nám na 778 277 277, využijte chatovací nástroj nebo napište zprávu přes kontaktní formulář a my se Vám hned ozveme.

Z kterých oblastí je možné tuk odsát?

Nejvíce se provádí liposukce břicha, podbradku, boků, vnitřních a zevních stehen, kolen a paží.

Je zákrok bolestivý?

Není. Zákrok se provádí v místním znecitlivění, kdy vám bude do podkoží injekčně pomocí pumpy aplikován liposukční roztok, který celou odsávanou oblast znecitliví, tak abyste v průběhu odsávání necítila žádnou bolest. Samotné znecitlivění bývá asi nejvíce nepříjemnou záležitostí z celého zákroku.

Budu po zákroku potřebovat léky na bolest?

Po zákroku budete pravděpodobně pociťovat mírnou bolest v odsávané oblasti podobnou zhmoždění nebo naražení, kdy většinou postačí vzít si běžné analgetikum.

Budu mít po zákroku otoky a modřiny?

Ano. Po zákroku je potřeba počítat s většími otoky i modřinami. Otok může být natolik velký, že se odsávaná oblast může zdát mnohem objemnější než před odsátím a konečný výsledek tak nebude hned vidět.

Kdy tedy uvidím konečný výsledek?

Konečný výsledek uvidíte až po několika týdnech, po úplném vstřebání a odeznění otoků, klidně až za 3 měsíce, ale to je zcela individuální.

Proč musím po liposukci nosit kompresivní elastické prádlo?

Nošení kompresivního prádla je po liposukci nezbytné. Prádlo odsávanou oblast těsně obepne, kůže tak lépe přilne k podkoží a přizpůsobí se novému tvaru odsávané oblasti. Prádlo tak nahrazuje tlakovou masáž a brání vzniku nerovností a hematomů. Je potřeba je nosit 4-6 týdnů, 24 hodin denně a sundávat ho pouze na hygienu a jen na malou chvilku. Po liposukci podbradku se komprese nosí pouze 2 týdny.

Je toto prádlo v ceně zákroku?

Není. Elastické prádlo, které vám lékař doporučí na konzultaci, si sama zakoupíte tak, abyste ho již v den zákroku měla připravený a po zákroku v něm mohla odejít.

Kdy se budu moci po zákroku vrátit do práce?

Záleží vždy na rozsahu a lokalitě liposukce, obecně však velká omezení po liposukci nejsou. Do práce můžete jít třeba hned druhý den, jen je potřeba počítat s určitými potížemi, např. při sezení.

Kdy mohu začít sportovat?

Kvůli otokům doporučujeme se vyhýbat větší fyzické zátěži 3-4 týdny po zákroku a sportovní aktivity doporučujeme zařazovat postupně.

Je efekt operace trvalý?

Odstranění tukových buněk je trvalé a nemělo by již docházet k tak výraznému ukládání tuků do odsávané lokality jako dříve. Pokud ale přiberete, může se samozřejmě zvětšit i objem odsáté krajiny.  Proto pro udržení doporučujeme dodržovat zásady zdravého životního stylu.

Mohu zabránit vzniku nerovností?

Není pravidlem, že se vždy po liposukci nerovnosti vytvoří, to záleží na mnoha faktorech, mezi které patří mimo jiné i kvalita kůže v problémové partii, přítomnost strií nebo množství odsávaného tuku. Pro minimalizaci vzniku nerovností používá chirurg k odsávání tuku velice tenké kanyly. Dodržováním pooperačním režimu, tedy nošením kompresivního elastického prádla, pravidelnými masážemi a válečkováním, vy sama minimalizujete jejich vznik.

Kdy mohu začít s masážemi?

Hned poté, co ustoupí bolestivost a vy se budete moci odsávané oblasti dotknout.

Mám velkou nadváhu, pomůže mi liposukce?

Pokud trpíte nadváhou nebo obezitou, není možné odsát všechen tuk a liposukce vám tak bohužel pomoci nemůže. Nejdříve je vhodné zhubnout přirozenou cestou, a to změnou životního stylu a cvičením, a následně je pak možné odsát zbylé tukové polštářky, případně lze i chirurgicky odstranit velké převisy kůže. Liposukcí lze odstranit pouze podkožní tuk nikoliv viscerální, který obaluje vnitřní orgány, takže také velká vyklenutá břicha, hl.u mužů, jsou pro liposukci nedostupná. V těchto případech je velice důležité vhodně upravit jídelníček a pečlivě dodržovat zásady zdravého životního stylu, protože velké množství vnitřního tuku, na rozdíl od toho podkožního, je již téměř vždy spojeno s vysokou hladinou tuků v krvi a tím i se závažnými zdravotními riziky. 

Zeptejte se na liposukci

Nenašli jste odpovědi na své otázky? Chcete se objednat na bezplatnou konzultaci? Napište a my se Vám hned ozveme.