+420 778 277 277 info@estela.cz

Často kladené otázky

Přečtěte si nejčastěji dotazované otázky a odpovědi ohledně plastické chirurgie. Pokud nenajdete to, co hledáte, napište nám nebo zavolejte, zádi na Vaše individuální otázky podrobně odpovíme. Nezapomeňte, že nejlepší je sjednat si osobní konzultaci, která je na naší klinice zdarma a to bez ohledu na to, jestli se pro zákrok rozhodnete nebo ne.

Proč se obrátit právě na vaši kliniku plastické chirurgie?

Výběr zdravotnického zařízení respektive konkrétního lékaře patří mezi důležitá rozhodnutí v životě člověka. Naše tělo, náš život, jsou tím nejcennějším, co máme, a proto očekáváme nejlepší péči. Všichni naši lékaři jsou atestovaní plastičtí chirurgové, kteří souběžně s prací na klinice Estela pracují také ve fakultní nemocnici, kde provádějí nejnáročnější operace plastické a rekonstrukční chirurgie. Mají za sebou stovky úspěšných zákroků, při kterých vracejí do aktivního života těžce nemocné a zraněné pacienty. Jejich bezchybná práce je vidět na stovkách pacientů ročně a zároveň oceňovaná a vážená v odborných lékařských kruzích.

Jsou vaše ceny "all inclusive"?

Ano, ceny plastických operací jsou konečné a obsahují veškeré případné náklady spojené s hospitalizací a pooperační péčí.

Mohu po augmentaci prsů kojit?

Prsní implantát může být vložen pod mléčnou žlázu nebo pod sval. Při osobní konzultaci lékař rozhodne, která varianta je vhodnější. Možnost kojení není omezena ani u jedné varianty.

Zůstane po zákroku jizva?

Každý řez na těle zanechává větší či menší jizvu. Záleží velmi na kvalitě kůže a její schopnosti regenerace. Pro co nejlepší výsledek je podstatné rovněž správné umístění jizvy. Naši plastičtí chirurgové díky své mnohaleté praxi zvládají jemnou operační techniku a dovedou tak zredukovat velikost jizvy na minimum. V prvních měsících po operaci jsou jizvy typicky červené, často citlivé, až postupem času blednou a měknou. Pro zlepšení jejich vzhledu je vhodné je promazávat, masírovat a chránit před slunečním zářením. Při ideálním hojení je jizva po 6 až 12 měsících minimálně viditelná. Bohužel existují i určité abnormality v hojení, a tím je vznik hypotrofických, hypertrofických nebo dokonce keloidních jizev. Tyto vznikají zejména u predisponovaných osob, obvykle v typických lokalitách těla, jako je obličej, ramena, dekolt.

Od kterého věku je možné provést estetický zákrok?

Před 16 rokem by se neměly provádět žádné estetické operace. Výjimkou jsou vrozené vývojové vady, zejména odstávající či jinak deformované boltce, které dítě psychicky traumatizují a jsou indikovány již kolem 5-6 roku života. Korekce prsů a nosu se indikují až po 18. roku života.

Jak se rozhodnout, který zákrok je pro mě vhodný?

Přesně pro toto výborně slouží osobní konzultace, na kterých jsou naši lékaři připraveni věnovat Vám dostatek času na Vaše dotazy související s operačním zákrokem. Velmi často existuje více možností dosažení požadovaného výsledku. Naši lékaři Vám vysvětlí jejich výhody a nevýhody a poradí Vám, která varianta je nejvhodnější práve pro Vás a proč. Doporučujeme následně s lékařem prodiskutovat operační plán.

Je nutné provádět zákrok v celkové anestezii?

Zákrok může být proveden v lokální nebo celkové anestezii v závislosti na jeho druhu. Při osobní konzultaci zvolí lékař pro Vás nejvhodnější variantu. Při použití lokální anestezie pacient zůstává plně při vědomí a může krátce po výkonu odejít do domů. Celková anestezie vyžaduje předoperační vyšetření a pooperační sledování formou krátkodobé hospitalizace. Pacient nesmí minimálně 6 hodin před zákrokem jíst, pít ani kouřit.

Mám strach z celkové anestezie, je bezpečná?

Celková anestezie je zcela bezpečná pro zdravé pacienty. Předoperační vyšetření posoudí, zda nemáte žádné zdravotní problémy, které by zvýšily vaše riziko celkové anestezie. Anesteziologové jsou lékaři, kteří absolvovali odbornou atestaci a jsou velmi zkušení v provádění anestezie v plastické chirurgii.

Nenašli jste odpověď na své otázky?

Zeptejte se na cokoliv, co Vás zajímá.