+420 778 277 277 info@estela.cz

Facelift

Cílem faceliftu je zmírnění projevů stárnutí pokožky obličeje. 

Vlivem stárnutí se z tváře pomalu vytrácejí pevné kontury, kůže obličeje ochabuje a povadá, tvoří se vrásky a v dolní části obličeje začínají být patrné tzv. „syslíky“.

Právě projevy stárnutí tohoto typu, povolení a pokles kůže i jemných obličejových svalů řeší facelifting. Ten je velice vyhledávaným zákrokem, vhodným jak pro ženy tak i pro muže.

Tento zákrok dokáže navrátit vašemu obličeji původní kontury a získat tak podstatně mladší vzhled, a současně zachovat přirozený výraz vaší tváře. Pomůže vám, cítit se znovu skvěle.

Lifting tváře – možnosti

Podle rozsahu projevů stárnutí v obličeji a na krku se provádí buď klasický facelift, který je zaměřen na omlazení střední části obličeje, oblasti dolní čelisti a krku. Řez je během zákroku šetrně veden z vlasaté části spánkové oblasti směrem dolů těsně před uchem, pod ušní lalůček a pokračuje za ucho.  Zhojená jizva je tak minimálně viditelná.

Pokud není nadbytek povolené kůže obličeje moc velký a je potřeba vypnout pouze střední část, pak lze provést pouze minifacelift s menšími řezy a tím i menšími jizvami. Rozdíl je také v ceně, kratší délce prováděného zákroku a kratší rekonvalescencí.

Průběh operace

 • Zákrok se provádí na operačním sále za sterilních podmínek a ve většině případů v lokální anestezii, kdy je velice dobře snášen. Lze jej provést i v celkové anestezii, potom je ale potřeba počítat s jednodenní hospitalizací na klinice, větší zátěží pro celý organismus a i vyšší cenou.
 • Před zákrokem si lékař vyznačí operovanou část, do které aplikuje dostatečné množství lokálního anestetika. Toto bývá většinou nejnepříjemnější část z celého zákroku.
 • Během operace vám lékař uvolní a zvedne kůži obličeje i krku, napne uvolněné svaly, kůži obličeje povytáhne směrem k uším a odstraní její přebytek. Rány sešije jemným stehem. Do podkoží vloží drény, které brání tvorbě hematomů a hromadění sekretu v operační ráně, a tím předchází možným komplikacím v hojení. Na sešité rány přiloží sterilní gázu a převáže elastickým obinadlem.
 • Délka zákroku je daná jeho rozsahem, klasický facelift trvá cca 2,5 – 3 hodiny, minifacelift přibližně 2 hodiny. Hned po zákroku můžete odejít. Protože jde o zákrok v oblasti hlavy a máte ji zavázanou, je potřeba zajistit si odvoz.
Facelift je velmi efektní způsob celkového omlazení obličeje chirurgických zákrokem.

Pooperační péče

 • Doma je vhodné uložit se do zvýšené polohy a dodržovat několikadenní klidový režim (přibližně 3-5 dní) nenamáhat se, nic těžkého nezvedat, nepředklánět se, nechat se alespoň chvilku opečovávat svými blízkými 😊
 • Hned po zákroku doporučujeme užívat antibiotika jako prevenci infekce, kterými vás vybavíme.
 • 2. – 3. den vám lékař odstraní elastická obinadla a drény, pak si již můžete umýt vlasy.
 • Po odstranění obinadel a drénů začnete nosit elastickou kompresní bandáž, tzv. ohlávku (cca 14 dní).
 • 7. – 9. den k nám přijdete na vytažení stehů
 • Po vytažení stehů promazávejte jizvy mastným krémem a 6 měsíců chraňte před sluníčkem.
 • Za 14 dní od operace začnete provádět jemné tlakové masáže jizev, které vám vysvětlíme a ukážeme při vytažení stehů.

Možné komplikace

Nejčastější komplikací bývá infekce operační rány, tedy špatné hojení rány, a zvýšená krvácivost. Porušení funkce nervů nebo svalů obličeje je velmi vzácné. Aby rány moc nekrvácely a vy neměli po zákroku zbytečné modřiny, neužívejte před zákrokem (asi 3 týdny) žádné preparáty ovlivňující srážlivost krve (léky obsahující kys.salycilovou, Paralen, ale i enzymatické preparáty jako je Wobenzym). Pokud užíváte Varfarin nebo jemu podobné preparáty, poraďte se o jeho užívání se svým ošetřujícím lékařem. Komplikacím lze předejít dodržováním pooperačního režimu a vhodným ošetřováním jizev. Na hladký pooperační průběh má vliv i to, že nebudete několik týdnů před i po zákroku kouřit a 2 týdny před zákrokem neproděláte žádné akutní onemocnění.

Ceník

Facelift – lokální anestezie

46.000

MiniFacelift – lokální anestezie

29.000

Tip pro Vás

Nenechejte se oklamat líbivými marketingovými triky a „speciálními metodami“ provedení faceliftu – např. QuickLift, MyFaceLift, V Lift atp.

Existují jenom dva druhy provedení faceliftu – dobře a špatně provedený. smile

Konzultace zdarma

Využijte bezplatné a nezávazné konzultace přímo s našimi lékaři.

Často kladené otázky – facelift

Jak poznám, že bych měla zákrok podstoupit?

Pokud vidíte, že vaše kůže obličeje i krku povoluje a v její dolní části se vám tvoří tzv. „syslíky“, nejste spokojená se svým vzhledem, objednejte se na nezávaznou a bezplatnou konzultaci a náš zkušený plastický chirurg posoudí, zda je u vás vhodný čas k provedení zákroku nebo je vhodnější ještě nějaký čas počkat. Probere s vámi možnosti a pomůže vám vybrat to nejlepší řešení pro vás a vaše problémy.

Je možné provést současně s klasickým faceliftingem i jiné operace, například horních nebo dolních víček?

To možné je, ale vzhledem k tomu, že se jedná o výkon většího rozsahu, současně více zákroků najednou nedoporučujeme. Po samotném faceliftingu je dost dlouhá doba rekonvalescence, kterou by další operace jen prodloužily. Je tedy vhodnější provést zákrok samostatně a operaci víček až s odstupem času.

Bojím se, že po zákroku nebudu vypadat přirozeně. Je tato obava na místě?

To, že se bojíte je naprosto přirozené. S vašimi obavami se můžete svěřit našemu zkušenému chirurgovi na bezplatné a zcela nezávazné konzultaci. Celý zákrok vám vysvětlí a současně vám před zrcadlem pomůže nasimulovat povytažením kůže prsty k uším to, jak budete po zákroku vypadat. Cílem tohoto zákroku je navrátit vašemu obličeji původní kontury, získat tak mladší vzhled a přitom zachovat přirozený výraz vaší tváře.

Mohu bezprostředně po zákroku řídit auto?

Řídit auto po faceliftingu rozhodně nedoporučujeme. Vzhledem k ovázané hlavě je nezbytné domluvit si odvoz.

Je zákrok bolestivý?

Není. Zákrok se provádí v místním znecitlivění, kdy vám chirurg jemnou jehličkou aplikuje do vyznačené části kůže dostatečné množství lokálního anestetika, které celou operovanou oblast znecitliví, takže po celou dobu zákroku necítíte žádnou bolest, pouze dotyky. Samotné znecitlivění bývá asi nejvíce nepříjemnou záležitostí z celého zákroku.

Budu po zákroku potřebovat léky na bolest?

Mírnou bolest můžete pociťovat v prvních dnech po operaci, kdy většinou postačí vzít si běžné analgetikum.

Budu mít po zákroku otoky a modřiny?

Ano. Po zákroku je potřeba počítat s většími otoky i modřinami. Otok tváře bývá nejhorší asi třetí pooperační den, poté se stav postupně zlepšuje, mírné otoky a modřiny ale mohou přetrvávat 14 dní až 3 týdny. Je to zcela individuální.

Kdy se budu moci po zákroku vrátit do práce?

Po klasickém faceliftingu je, vzhledem k výskytu pooperačních otoků a modřin, potřeba počítat s delší dobou rekonvalescence a tudíž i návratu do práce. Po operaci doporučujeme dodržovat několik dní klidový režim (asi 3- 5 dní), to významně ovlivňuje hojení a celkovou rekonvalescenci.  Po týdnu můžete vykonávat běžnou kancelářskou práci. Minimum pro pracovní neschopnost je jeden týden, vzhledem k přetrvávajícím otokům a modřinám a nošení tzv. ohlávky je však většinou potřeba 14 dní až 3 týdny. Záleží tedy na druhu vaší práce, je to zcela individuální.

Kdy mohu po zákroku začít používat makeup?

Nanášení makeupu doporučujeme nejdříve za 14 dni po zákroku.

Kdy mohu začít sportovat?

Ke sportovním aktivitám se můžete vrátit asi měsíc po zákroku.

Budou jizvy po zákroku vidět?

Řezy jsou během zákroku vždy vedeny tak, aby byly jizvy vidět co nejméně. V případě faceliftu je řez šetrně veden z vlasaté části spánkové oblasti směrem dolů těsně před uchem, pod ušní lalůček a pokračuje za ucho a končí v dolní části vlasaté oblasti hlavy. V případě minifaceliftu je rozsah řezů a tím i jizev mnohem menší. Jizvy se zhojí po týdnu, zpočátku jsou červené, časem se mění a jejich vzhled se zlepšuje.

Je efekt operace trvalý?

Nedá se říci, že trvalý, ale spíše dlouhodobý. Je potřeba mít na paměti, že kůže stále pracuje a to žádný operační zákrok zastavit nedokáže. Pro udržení dlouhodobého výsledku doporučujeme dodržovat zásady zdravého životního stylu a omezit nadměrné slunění.

Zeptejte se na facelift

Zanechte nám dotaz či zprávu a my se Vám ozveme.