+420 778 277 277 info@estela.cz

Plastická operace nosu

Rhinoplastika je estetická operace, jejímž cílem je úprava nosu. Obvykle se jedná o zmenšení nosu nebo jeho části, například špičky nebo hřbetu nosu, zúžení, nebo repozice nosu pro jeho vybočení.

Korekce nosu – rhinoplastika

Méně častá bývá úprava nosu zvětšením. Provádíme rovněž korekci poúrazových deformit. Operací nosu dosáhneme změnu ve vzhledu tváře ve smyslu zjemnění, omlazení. Chirurgická korekce nosu je ovšem přínosná nejen po estetické, ale často také po funkční stránce. V kombinaci s plastikou nosní přepážky dokáže v mnoha případech výrazně zlepšit dýchání. Podle potřeby korekce jde o operaci měkkých částí nosu nebo o operaci kostní části nosu. Estetický jakož i funkční význam operace výrazně zlepšuje psychický stav pacienta, zbavuje ho komplexů a přispívá k jeho tělesné i duševní harmonii. Tato operace patří ke třem nejčastějším obličejovým estetickým operacím, protože právě nos podstatně ovlivňuje vzhled člověka. Výsledek je při správné péči pacienta trvalý.

Předoperační příprava

  • Důkladná konzultace s lékařem, při které je nos detailně vyšetřen, je zhodnocen tvar, případné deformace, dýchání apod.
  • Vysvětlení postupu zákroku, pooperační režim a možná rizika, stanovení pooperačního vzhledu nosu.
  • Pro snížení nadměrného krvácení doporučujeme neužívat 2 týdny před operací léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou (např. Acylpyrin, Aspirin, Anopyrin).

Průběh zákroku

Lékař provádí zákrok v lokální nebo celkové anestezii dle závažnosti operace. Výkon trvá přibližně 60 minut. Jedná se buď o tzv. zavřenou rhinoplastiku, kdy jsou řezy vedeny uvnitř nosu a nezůstává žádná jizva. Alternativou je pak otevřená rhinoplastika prováděná u složitějších deformit, kdy zůstává drobná jizvička na kolumele nosu. Operace se ukončuje fixací nosu sádrou a nosní tapenádou, tj. vyztužením nosu vatovými trubičkami. Ty se odstraňují z dírek následující den po operaci, sádra po cca 10 dnech. Pacient odchází bezprostředně po zákroku domů.
Výsledkem plastické operace nosu – rhinoplastiky – je soubor funčních a estetických vylepšení včetně zlepšení dýchání. V neposlední řadě operace přináší i psychické benefity, neboť může odstranit pacientovi psychické obtíže a komplexy z tvaru nosu.

Po zákroku

  • Po operaci se téměř vždy vytvoří drobné modřiny a otoky kolem očí a nosu, které obvykle během 10 – 14 dnů vymizí.
  • Pacient přichází na kontrolu po 10 dnech, kdy mu lékař odstraní sádru.
  • Návrat do aktivního života po zákroku trvá přibližně 2 týdny po operaci.

Ceník

Rhinoplastika – plastická operace nosu

35.000

Doporučení

  • Po odstranění sádry doporučujeme chránit nos ještě alespoň 4 týdny před jeho mechanickým poškozením.
  • Je vhodné chránit ošetřenou oblast před UV zářením po dobu alespoň 8 týdnů.

Pro koho je zákrok vhodný

Muži i ženy.

Věkový limit je optimální 18 let, kdy je vývoj nosu kompletní.

Konzultace zdarma

Využijte bezplatné a nezávazné konzultace přímo s našimi lékaři.

Zeptejte se na plastickou operaci nosu

Zanechte nám dotaz či zprávu a my se Vám ozveme.