+420 778 277 277 info@estela.cz

Aplikace botulotoxinu

Aplikace botulotoxinu se využívá na redukci mimických vrásek v obličeji, tedy vrásek v oblasti kolem očí (tzv. vraní stopy), glabelární vrásky (tzv. vráska hněvu mezi obočím), horizontálních vrásek na čele, vrásek v oblasti nosu, vrásek v oblasti úst a brady, a také vrásek v oblasti krku a dekoltu.

Vyhlazení vrásek botulotoxinem

Aplikovaný přípravek přeruší nervovo-svalové spojení a zabrání mimickému svalu v jeho smršťování. Výsledkem je uvolnění svalových stažení a následné částečné nebo úplné vypnutí mimických vrásek. Efekt je dočasný, a to na dobu 2 – 6 měsíců v závislosti na síle stažení mimického svalu a rychlosti odbourávání účinné látky.

Předoperační příprava

  • Zákrok nevyžaduje zvláštní přípravu.
  • Je třeba se důkladně odlíčit.

Průběh zákroku

Lékař provádí zákrok ambulantně a trvá pouze několik minut. Botulotoxin se aplikuje tenkou jehlou několika vpichy do svalu nebo do podkoží v ošetřované oblasti. Počet vpichů závisí na dané oblasti. Ošetření je téměř bezbolestné a bývá velmi dobře snášeno. Pacient odchází bezprostředně po zákroku domů. Efekt nastupuje během následujících 3-5 dní. Konečného efektu je dosaženo po 14 dnech.

Aplikace botulotoxinu je velice efektní a přináší tzv. „wow efekt“, kdy pacient velmi rychle a intenzivně vnímá pozitivní změnu vzhledu. Kromě estetického hlediska může mít aplikace botulotoxinu pozitivní vliv i na zdravotní stav pacienta a to v případě, že trpí bolestmi hlavy, které se tak mohou velmi redukovat.

Po zákroku

  • Ošetřená oblast může být dočasně začervenalá nebo zduřelá.
  • 4 hodiny po zákroku: Doporučujeme intenzivně využívat mimiku v ošetřované oblasti, nepředklánějte se, nelehejte si, nedotýkejte se ošetřovaných oblastí.
  • První efekt je viditelný po 3-5 dnech, výsledný efekt po 14 dnech.
  • Případné otoky a modřiny do 14 dnů od operace vymizí.

Ceník

1 oblast
(například vrásky mezi obočím – vrásky od mračení – nebo vrásky kolem očí nebo vrásky na čele)

3.000

2 oblasti

5.000

3 oblasti

6.500

Odstranění pocení
100 jednotek botulotoxinu

8.500

Doporučení

  • Po dobu 2 týdnů nedoporučujeme kosmetické ošetření pleti ani masáž obličeje.

Pro koho je zákrok vhodný

Dospělí muži i ženy. Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám. Lze využít nejenom jako korekce ale i prevence vzniku vrásek.

Konzultace zdarma

Využijte bezplatné a nezávazné konzultace přímo s našimi lékaři.

Zeptejte se na aplikaci botulotoxinu

Zanechte nám dotaz či zprávu a my se Vám ozveme.