+420 778 277 277 info@estela.cz

Operace stydkých pysků – labioplastika

Labioplastika patří mezi stále vyhledávanější estetické zákroky u žen, jejichž malé stydké pysky výrazně přečnívají přes velké stydké pysky. Toto zvětšení ženy často vnímají jako estetický nedostatek, který jim kromě nespokojenosti s tím, jak vypadají jejich intimní partie, také přináší řadu omezení, například při sportu (hlavně při běhu nebo při jízdě na kole), delší chůzi, nošení těsného oblečení, někdy i při sexu. Svou odlišností navíc mohou budit nevhodnou pozornost v sauně, nebo jen v plavkách na bazéně. To vše pro ně může být velice frustrující.

Labioplastika

Právě labioplastika, která znamená úpravu stydkých pysků ve smyslu jejich chirurgického odstranění, představuje elegantní a trvalé řešení tohoto estetického i zdravotního problému. Dokáže tak každé ženě výrazně zlepšit kvalitu života a navrátit jí sebevědomí i pocit vlastní atraktivity.

Průběh operace

  • Zákrok se provádí na operačním sále v gynekologické poloze za sterilních podmínek v lokálním znecitlivění
  • Lékař si nejdříve přesně vyznačí, kolik přebytečné tkáně odebere, aby byl výsledek co nejlepší
  • Poté jemnou jehličkou umrtví vyznačené místo lokálním anestetikem, to bývá většinou nejnepříjemnější část celého zákroku
  • Po umrtvení odřízne nadbytečnou kůži malých stydkých pysků, zastaví krvácení a rány sešije vstřebatelnými stehy, které již nejsou potřeba vytahovat
  • Celý zákrok trvá přibližně 45-60 minut a hned po něm můžete odejít

Operace stydkých pysků – labioplastika – je charakteristická okamžitým efektem a nekomplikovaností operačního zákroku.

Pooperační péče

  • Doma je vhodné spíše ležet, dlouho nesedět a alespoň týden dodržovat klidový režim
  • Po labioplastice je velice důležité dodržovat zvýšenou hygienu intimních partií
  • Po každém použití toalety doporučujeme se umývat a několik dní natírat rány desinfekční mastí, kterou vám dáme hned po zákroku, intimní partie je také možné oplachovat desinfekčním mýdlem
  • Pokud to lze, je vhodné nechat intimní partie na volno odkryté
  • Za 14 dní po zákroku je doporučená první kontrola

Možné komplikace

Pečlivým dodržováním klidového pooperačního režimu se zvýšenou hygienou intimních partií se rány hojí většinou velice dobře a lze se tak vyhnout komplikacím jako je například rozestup rány, infekce nebo krvácení. Pokud se tyto nezávažné komplikace objeví, nevyžadují většinou zvláštní opatření, jen se tím prodlouží doba hojení. Aby rány moc nekrvácely a vy neměli po zákroku zbytečné modřiny, neužívejte před zákrokem (asi 3 týdny) žádné preparáty ovlivňující srážlivost krve (léky obsahující kys.salycilovou, Paralen, ale i enzymatické preparáty jako je Wobenzym). Pokud užíváte Varfarin nebo jemu podobné preparáty, poraďte se o jeho užívání se svým ošetřujícím lékařem. Na hladký pooperační průběh má vliv i to, že 2 týdny před zákrokem neproděláte žádné akutní onemocnění.

Ceník

Labioplastika – jedna strana

9.000

Labioplastika – obě strany

14.000

Konzultace zdarma

Využijte bezplatné a nezávazné konzultace přímo s našimi lékaři.

Často kladené otázky – labioplastika

Pro koho je zákrok vhodný?

Pro všechny ženy ve věku od 18-ti let, které nejsou spokojeny s velikostí svých stydkých pysků.

Může se zákrok provést i během menstruace?

Provedení zákroku je nejvhodnější naplánovat těsně po menstruaci, nejpozději dva týdny před začátkem, kvůli hojení.

Je zákrok bolestivý?

Není. Zákrok se provádí v místním znecitlivění, kdy vám chirurg jemnou jehličkou aplikuje do vyznačené části kůže dostatečné množství lokálního anestetika, které celou operovanou oblast znecitliví, takže po celou dobu zákroku necítíte žádnou bolest, pouze dotyky. Samotné znecitlivění bývá asi nejvíce nepříjemnou záležitostí z celého zákroku.

Budu po zákroku potřebovat léky na bolest?

Bolest můžete pociťovat v prvních dnech po operaci, kdy většinou postačí vzít si běžné analgetikum.

Budu mít po zákroku otoky?

Ano, po zákroku je potřeba počítat s většími a asymetrickými otoky pysků i modřinami. Vzhledem k těmto otokům budou stydké pysky i poševní vchod vypadat naprosto jinak. Je potřeba míti na paměti, že vzhled těsně po operaci nemá nic společného s konečným výsledkem. Otok odezní přibližně do 10 – ti dnů, ale to je zcela individuální.

A kdy tedy uvidím konečný výsledek?

Konečný výsledek můžete vidět asi za 3 měsíce.

Za jak dlouho mi vypadnou stehy?

Stehy by měly vypadnout asi za 3 týdny, někdy jim to však může trvat i trochu déle. Pokud budete chtít můžeme vám je vytáhnout na první kontrole po zákroku, tj. za 14 dní.

Zůstanou mi po zákroku viditelné jizvy?

Během operace jsou řezy vedeny v kožních záhybech tak, aby případné jizvy nebyly vidět.

Kdy se budu moci vrátit do práce a ke sportu?

Za 1-2 týdny se můžete vrátit k běžným činnostem a tedy i do práce. Ke sportu pak asi za 4 týdny, ale je to zcela individuální, vždy záleží na samotném hojení.

Kdy mohu mít po zákroku pohlavní styk?

Asi za 4-6 týdnů, záleží na hojení, které je zcela individuální

Může labioplastika změnit/snížit sexuální prožitek?

Po zákroku zůstane funkce operované oblasti neporušena. Labioplastika tak nemá žádný vliv na změnu citlivosti sexuálního prožitku.

Zeptejte se na labioplastiku

Zanechte nám dotaz či zprávu a my se Vám ozveme.